110930465 kişi ziyaret etti 29 Ağustos 2014 Cuma  13:17
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
Böylesi kongre görülmedi…
Cumhurbaşkanı, başbakan, genel başkan sıfatı ile aynı kişinin bir siyasi parti kongresine katılıp belirlemiş olduğu bir adaya tüm delegelerin tıpış tıpış sandığa gidip oy verdikleri bir kongre, dünya siyasi tarihinde bir ilktir. Böylesi bir gelişme sonrasında işbaşına getirilen, yine tek seçici tarafından belirlenecek yeni hükümetin sonuçlarının neler olabileceğini varın siz düşünün. Devlet düzeyinde yeni bir operasyon başlamıştır. Bu uygulamanın yaratacağı dönüştürücü etkiler; ülkeyi yeni bir krizin beklediğinin işaretidir. Tek adam diktatörlüğüne doğru atılan adım kongrede her haliyle ortaya çıkmıştır.
29.08.2014


Çanakkale’de orman yangını
Sarıcaeli Köyü'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Çıkan yangında 2 hektarlık ormanlık alan kül oldu.
29.08.2014


Okyay; “Yeni dönemde Çanakkale büyük yatırımlarla anılmalıdır”
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ağustos ayı olağan Meclis Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İçdaş Salonu’nda yapıldı. Meclis Toplantısının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay, siyasetteki değişimle birlikte önümüze gelen yeni dönemin, kentimizin dönüşümü için kilometre taşı olmasını istediklerini belirterek; "Bu yeni dönemde Çanakkale de tıpkı diğer önemli metropoller gibi büyük yatırımlarla birlikte anılmalıdır" dedi.
29.08.2014


Güzelyalı’da Yoga keyfi
Yoga Eğitmeni Alev Tetik tarafından Güzelyalı'da oturan kadınlara özel yapılan Yoga eğitimleri büyük bir ilgi ve heyecan ile geçiyor. Tetik'in gönüllülük esasına göre ve ücretsiz verdiği yoga dersleri, hem yoga konusunda kadınların yetkinleşmesini hem de Güzelyalı'daki kadınların birbirleri ile olan ilişkilerini de gelişmesine katkı sağlıyor.
29.08.2014


Ayağına kurşun sıkan Gökçeada
Dünkü, “İmroza Sabun Atölyesi” konusunda yazdığım yazı sonrasında duyarlı bir çok vatandaştan özellikle Gökçeada gibi bir yerde ekolojik yaşam ve üretim konusundaki çabaların desteklenmesi gerekirken, böylesi girişimlerin engellenmesinin Gökçeada’nın gelişimini engelleyeceği aynı zamanda üretimin teşvik edilmesi noktasındaki politikaların sadece yandaş sermayenin desteklenmesine indirgendiği konusunda bir çok geri bildirim aldım. “İmroza sabun Atölyesi’nin ” örnek olabilecek çalışmaları karşısında duyarlı insanlar desteklerini“Diren İmroza Sabun Atölyesi” şeklinde özetliyorlar. Bu arada “İmroza Sabun Atölyesi” hakkında www.imroza.com internet sitesinden bilgi edinebilirsiniz
28.08.2014


Kazı çalışmalarını Körpe ve ekibi yürütecek
Sağlık sorunları nedeniyle Troya Kazı Heyeti Başkanlığını görevini bırakan Prof. Dr. Rüstem Aslan'ın yerine, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Reyhan Körpe ve ekibi bu yıl ki kazı çalışmalarını yürütecek.
28.08.2014


Bir hekimin isyanı
Gazetemizin 'Acil serviste, yavaş hizmet' başlığı ile duyurduğu haber üzerine Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde çalışan sağlık emekçisi bir hekimin kaleme aldığı yazıyı kamuoyu ile paylaşıyoruz.
28.08.2014


ÇGD; “Yeni Türkiye eski yasakçı zihniyet”
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) AKP kongresinde basına konulan yasağı kınadı...
28.08.2014


Ekolojik yaşam ve ekolojik üretimden rahatsız olanlar…
Kapitalist toplumda ekonomik sistem, daha çok para kazanmak hırsıyla her şeyi sömürmek üzerine kurulmuştur. Bu amaçla kapitalistler doğa dahil her şeyi sömürürler. Gezi mücadelesinde belleklerimize kazanmış bir kavram vardı;”kapitalistler gölgesini satamadıkları ağacı keserler” diye, aynen böyle. Doğayla uyum içersinde yaşamak bunu esas alan üretim süreçleri, kapitalizmin kendi ekonomik yasaları ile çeliştiği için sistem temsilcileri böylesi modeller üzerinden şekillenen üretim organizasyonlarını da her fırsatta engelleme yolunu seçerler. Bu gerçeğin en çarpıcı örneği Gökçeada’da “İmroza Sabun Atölyesi” örneğinde yaşanıyor.
27.08.2014


“Zorla din eğitimine boyun eğmeyeceğiz”
Komünist Parti Çanakkale İl Örgütü, çocukların güzel ve aydınlık geleceği için kent halkını okullarına, bilimsel ve laik eğitime sahip çıkmaya çağırdı. Açıklamada; “Zorla çocuklarımızı imam hatip okullarına yerleştiren AKP bir taraftan da çocuklarımızın okuduğu okulları ellerinden almaya, bu okulları da imam hatiplere dönüştürmeye çalışıyor. Halkımız bu dayatmaya boyun eğmemelidir” denildi.
27.08.2014


AFAD’tan uluslararası proje
Arama Kurtarmacılar Troia’da buluşuyor. Çanakkale Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, uluslararası projesi için kaynak yarattı. Çanakkale Valiliği onay ve desteğinde; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Meslek Y.O. Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü, Almanya THW Arama- Kurtarma Gençlik Birimi, Çanakkale Belediyesi ortaklığı ile gerçekleştirilecek proje 28 Ağustos- 06 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
27.08.2014


Çanakkale’de bir gün
Kent merkezinde dün kamu kurum ve kuruluşlarda yoğunluk yaşanırken, etkili olan aşırı sıcaklara rağmen çarşıda alışveriş yapan vatandaşlar, mağazaların indirim kampanyalarından yararlanıyor.
27.08.2014


Skandal skandal üzerine…
Yaz aylarını hiç sevmiyorum. Artan yaşıma bağlı olarak azalan enerjim, sıcaklarında negatifliği ile birleşince ortaya olumsuz bir tablo çıkıyor, böyle olunca daha negatif bir bakış açısının gelişimini engelleyemiyorum. Doğal olarak yaz aylarının olumsuzlukları ile daha çok meşgul oluyorum. Bu yıl özelikle artan boğulma olayları ile yaşamını yitiren insanları hatırladıkça, yaz aylarına karşı bir başka negatif yaklaşım kriterine sahip oldum. İstatistiki olarak herhangi bir veriye sahip değilim ama, sanki bu yaz boğulmalar nedeniyle yaşamını yitiren insanlar konusunda gerçekleşmenin yüksek olduğu bir yıl yaşıyoruz. Bu algıya, son olarak Kumburgaz’daki 5 gencin deniz bisikletine binip denize açılmaları sonrasındaki kaybolma olayının da etki yaptığını söyleyebilirim.
26.08.2014


“Eğitimde bütün kapılar kaosa açılıyor!”
Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Telat Koç, eğitimde bütün kapıların kaosa açıldığını söyledi.
26.08.2014


“İnsanlık büyük bir sınavdan daha geçiyor!”
Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Hülya Görgün, oda olarak Çanakkale Belediyesi’nin öncülüğünde hazırlanmış olan yardım kampanyasının içinde yer aldıklarını ve tüm kent halkına kampanyaya destek olması için çağrıda bulundu.
26.08.2014


Çanakkale’den Romanya çıkarması
Çanakkale Çevre Platformu ve Kent Konseyi Çevre Meclisi, Roşia Montana Forum ve Çevre Festivali için Romanya'ya gitti. Bölgede birçok yerleşim yerini de ziyaret eden ekip, Romanya'da bulunan Kazdağları benzeri bölgede, Çanakkale'deki çevre mücadelesi deneyimini de paylaştı.
26.08.2014

 

Köşe Yazıları
Ayağına kurşun sıkan Gökçeada
Sermet Atadinç
On üç yıldır niçin uçuyoruz?
Haluk Şahin
MİMLENMEK!
Turgut Çamer
Cevatpaşa Ortaokulu…
Telat Koç
OÜCHP şaşırtmıyor
Gemici
ÇOMÜ gerçeği ve destek olma! (2)
Seçkin Sağlam
Seba'nın ardından
Cahit Göveren
MERKEL “ALO, HANZ” DEDİ Mİ!?
Ensar İlyasoğlu
ÖNCE ADALET
Ruşen Fuat
“Suriyelileri istemiyoruz”
Türker Savaş
Duvar Yok, Sınıf Yok: Metropolde Bir Orman Anaokulu
Ercan Karaman
KÜRT'LERİN ORTADOĞU'DAKİ ROLÜ
Hasan Küçükoba
Futbol'un sihri ve koşmak ....
Konuk Yazar
KARİYER PLANLAMASI
Hakan Şahintürk