110255865 kişi ziyaret etti 30 Temmuz 2014 Çarşamba  10:1
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
Adalıların cezası bitsin artık…
Bozcada ve Gökçeada’nın ulaşım imkanlarının iyileştirilmesi amacıyla satın alınarak GESTAŞ şirketinin yönetimine verilen deniz otobüsü bugüne kadar beklenen faydayı sağlayamadı. Bugüne kadar, teknik sorunlar, bakım programları derken verimli bir şekilde çalıştırılamayan deniz otobüsü adalıların beklentilerini de karşılayamadı. Buna hava muhalefeti nedeniyle yaşanan sefer iptallerini de eklerseniz deniz otobüsü tahmin ederim ki, çalıştığı günlerden çok çalışmadığı günler ile anılacaktır. Bu konuda yetkililer bir bilgilendirme yaparlarsa, bu merakımızı da gidermiş oluruz. Bununda ötesinde belirleyici olan adalıların bu noktada ne düşündükleridir.
25.07.2014


Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Çanakkale’deydi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, önceki gün Çanakkale'de bir dizi temasta bulundu. Müezzinoğlu, burada yaptığı açıklamasında “Uyuşturucu üreten ve pazarlayanlara verilecek cezalar 2 katına çıkarıldı” dedi.
25.07.2014


Yağmur nefes aldırdı
Çanakkale’de dün sabaha karşı bastıran sağanak yağış, bir süredir sıcak ve nemden bunalan Çanakkaleliler için deyim yerindeyse “bayram bereketi” oldu. Yağış nedeni ile Çanakkale-İzmir Yolu ise aşırı yağmurdan dolayı kapanma noktasına geldi.
25.07.2014


“Özgürlüğü kısıtlayıcı tüm engeller ortadan kaldırılmalıdır”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 24 Temmuz Basın Bayramı, “Basın Özgürlüğü için Mücadele günü” ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında “En büyük temennim, basının özgürlüğünü kısıtlayıcı tüm engellerin, baskıların tamamen ortadan kalkması, basın mensuplarının sosyal ve ekonomik haklarına kavuşmasıdır” dedi.
25.07.2014


“Tekstil piyasası durgun”
Çanakkale'de faaliyet gösteren Akcan Tekstil Sahibi Caner Algönül, tekstil piyasasının durgun olduğunu ifade ederek, daha önce şehir dışındaki büyük şirketlere ürünler yapıp sattıklarını ancak son dönemde bu piyasanın giderek yok olduğunu ifade etti. Algönül, “Şimdi sadece sipariş üzerine üretim yapıyoruz” dedi.
24.07.2014


Herkes eleştirdi Çanakkale heyeti övdü
İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi, 3. Boğaz Köprüsü inşaatına teknik gezi düzenledi. Doğanın ve yeşilin yok olacağı, yeni beton konutların artacağı, araç trafiğinin iddiaların aksine azalmayacağı gibi söylemler ile eleştirilen 3'üncü Köprü, Çanakkale mühendislerinden övgü aldı! İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Meral Saraç Çavga; 3'üncü köprüyü mühendislik başarısı olarak değerlendirdi.
24.07.2014


Soydan öğrenci yurtlarını sordu
CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, depreme dayanıksız raporu verilen Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtların akıbeti ile öğrencilere daha sağlıklı ve modern barıma hakkının sağlanması ile ilgili ne gibi çalışmaların yapıldığını sordu.
24.07.2014


Başkan Gökhan’ın STK ziyaretleri sürüyor
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın hem sorularını dinlemek hem de Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yürüttüğü ziyaretleri devam ediyor.
24.07.2014


Tutuklu gazeteciler şampiyonu olan ülkede “Basın Bayramı”
Ülkemizde gerçeklerin altüst edilmesi, gizlenmesi ve çarpıtılması için en güzel yöntemlerden biri de; bazı günleri, bayram ilan etmektir. 24 Temmuz “Basın Bayramı” tam da böylesi bir uygulamadır. 24 Temmuz 1908 yılında ikinci meşrutiyetin ilanı ile sansürün kaldırılmasına bağlı olarak 1950 yılında ilan edilen “Basın Bayramı” için en anlamlı tepki; basın çalışanlarının “bu koşullarda bayram mı olur” tepkileriyle , “bize her gün bayram ”mesajlarıyla iletmek istedikleridir. Buna karşın, içinde bulunduğumuz koşullarda “basın bayramı” kutlamasında bulunan “basın” çalışanları için söylenecek çok fazla bir şey yoktur. Çünkü bu ülkede bir de yandaş basın gerçeği söz konusudur.
23.07.2014


Karayollarına orman tepkisi
Karayolları tarafından yapılan Çan-Çanakkale yolunun ağaç katliamına neden olduğu ifade edilerek karayollarına tepki gösterildi.
23.07.2014


Sağlık sorunlarını masaya yatırdılar
Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, kentte yaşanan acil nöbetleri ve acil sağlık hizmetlerindeki hekim ve insan gücü işleyiş sorunları ile ilgili meslek kuruluşlarının da katılımı ile bir toplantı yaptı.
23.07.2014


İHD, İmroz'a komşularını ziyarete gitti
İnsan Hakları Derneği Çanakkale Şube yönetimi Gökçeada'ya (İmroz) giderek buradaki Rumlar ile bir araya geldi. Boşaltılmak zorunda bırakılan Rum köylerini ziyaret eden İHD heyeti, 50-'li 60'lı yıllarda yaşanan olaylara değinilerek Gökçeada'nın isminin İmroz olarak değiştirilmesini istedi.
23.07.2014


Seçim öncesi Çanakkale
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kaldı. Kentte Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin havanın etkileri henüz kendisini göstermiyor. AKP’nin sessizliği özellikle dikkat çekiyor. CHP örgütü zaten çalışma performansı konusunda zaafları olan bir yapısal özelliğe sahip, bu boşluğu belediye başkanın çabaları dolduruyor. MHP kendi iç sorunlarını aşabilmiş ve sahaya inecek durumda değil HDP Çanakkale örgütü geçmişi verimli bir şekilde değerlendiremediği için bunun olumsuzluklarını yaşa da, adaylarına destek konusunda istekli ve çaba gösteriyor. Siyasal cephenin bu yapısına vatandaşların adaylar konusundaki çekinceleri de eklenince seçim havası sakin ve sessiz. Genel iletişim araçlarının etkileri üzerinden bir şekillenme olması daha kuvvetle muhtemel.
22.07.2014


Balık satışlarında Ramazan bereketi
Ramazan ayının gelmesi ile birlikte balık satışlarının arttığı kaydedildi. Av yasağı ile birlikte fiyatları yükselen balıklarda satışların düştüğü, ancak Ramazan ayı ile birlikte satışların tekrar arttığı ifade edildi.
22.07.2014


Dimitri’nin Kızları’na büyük ilgi
Selçuk Kızıldağ'ın kaleme aldığı Dimitri'nin Kızları isimli kitabın satışları devam ediyor. Çanakkale Ayışığı Kitabevi sahibi Metin Küren, kitap satışları ile ilgili açıklama yaptı. Yaz mevsiminde kitap satışlarının belli oranda düştüğünü söyleyen Küren, “Dimitri'nin Kızları isim kitabı çok satıyoruz. Meraklılarına öneririm” dedi.
22.07.2014


Fenercigil’den İsrail’e kınama...
Demokrat Parti İl Başkanı Melih Fenercigil, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına değinerek, “İsrail’i güçlendirmek adına ABD para yardımı yapmış, Almanya, Kanada gibi birçok ülkede Gazze’deki Müslümanlar’ın çoluk, çocuk, kadın demeden soykırımına destek vermişlerdir” diyerek İsrail'e yönelik uluslararası desteğe dikkat çekti.
22.07.2014

 

Köşe Yazıları
Tutuklu gazeteciler şampiyonu olan ülkede “Basın Bayramı”
Sermet Atadinç
CUMHURBAŞKANI
Turgut Çamer
Püf noktası
Telat Koç
"Anayasayı tağyir, tebdil ve ilga etmek..."
Gemici
ÇOMÜ gerçeği ve destek olma! (2)
Seçkin Sağlam
Kupa Almanya'ya gitti
Cahit Göveren
SEÇİMLER VE MUHAFAZAKÂRLIK
Ensar İlyasoğlu
TERCİHİNİZ HANGİSİ
Ruşen Fuat
İsrail insanlık suçu işliyor
Türker Savaş
MAKALU-Buzdan Piramit
Ercan Karaman
BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ
Hasan Küçükoba
Gel de, üzülme!
Konuk Yazar
KARİYER PLANLAMASI
Hakan Şahintürk