112623393 kişi ziyaret etti 23 Kasım 2014 Pazar  23:50
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
“Öküz öldü, ortaklık bozuldu”
Prof.Dr. Sedat Laçiner ÇOMÜ’ye rektör olduktan sonra ÇOMÜ’de öğretim üyelerinin, öğrencilerin, üniversite personelinin beraberinde Çanakkale’nin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. Bunları yazmaya kalksak roman olur, hem de öyle bir roman ki; üniversiteler tarihinin kara lekesi olarak tarih sayfalarında yerini alır. Laçiner, rektör olduktan sonra belirlediği hedeflerine uygun eylem planını yaşama geçirmeye başladığında, gerçekleri çarpıtmak için internet üzerinden yayın yapan kimliksiz ve tetikçi siteler aracılığıyla dezenfermasyon ve itibarsızlaştırma çalışmalarına başladı. Herhalde bu da yeterli olmadı, müstear isimlerle karalama kampanyaları organize eden sözde yazarlar yaratıldı. Bu müstear isimli hakaret ediciler hukuk karşısında hesap vermek zorunda kaldıklarında tetikçilik yapacak olanlarda belirlenmişti, hemen kiralık olarak rollerini aldılar. Tabi bugün oynadıkları rolün karşılığını alıyorlar. Teşkilat gayet iyi kurulmuştu Ne de olsa hocamız bir stratejisi uzmanı, aynı zamanda güzel sanatlardan da çok iyi anlar! Rektör ama, Güzel Sanatlar Fakültesinde de dekan vekili olarak da görev yapmakta.
23.11.2014


Gökhan’a teşekkür plaketi
6-8 Kasım 2014 tarihlerinde düzenlenen 100. Yılında 1. Dünya Savaşı ve Mirası konulu Savaş Tarihi Araştırmaları Uluslararası Kongresi Düzenleme kurulundan Doç. Dr. Halil Çetin ve Yrd. Doç. Dr. Lokman Erdemir, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.
23.11.2014


Emniyet teyakkuzda!
Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, ÇOMÜ'de öğrenim gören öğrencilerin yurtlarında ve bazı mahallelerde uyuşturucu ve dolandırıcılıkla ilgili 'huzur' toplantıları yapıyor. Mahalle muhtarlıklarının da desteği ile halkla buluşan polis, toplantılarda başta bonzai gibi uyuşturuculara ve telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor.
23.11.2014


Defne ailesini gururlandırdı
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ekmek İsrafının Önlenmesi” konulu yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Yarışmada, resim 2.'si Defne Akı oldu.
23.11.2014


Özel günlerin, gerçeklerin gizlenmesi yolunda evrilmesi
Gerek ulusal gereksel evrensel ölçüde bazı olayların referans alınarak belirlendiği özel günler günümüzde Truva atı rolü oynamaya başladı. İçinde bulunduğumuz tarihe bağlı olarak “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü” ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle çevremizde atılan nutuklara, verilen demeçlere şöyle bir bakmak olayı kavramak açısından yeterli. Öyle demeçler veriliyor, öyle nutuklar atılıyor ki; bu ülkede yaşamamış olsanız; çocuk hakları için de, kadına karşı şiddete karşı da bu ülkede duyarlık mükemmeldir demeniz işten bile değil. Peki gerçek böyle mi? Kadın ve çocuk gibi pozitif ayrımcılığın yapılması noktasındaki kesimler için bile önemli bir mağduriyet ve haklarının yok sayıldığı politikaların hakim olduğu günümüzde bu günler göstermelik olmaktan öteye geçmediği gibi aynı zamanda istismar edilerek bu alanda verilmesi gerekli mücadele böylesi günlere sığdırılarak boğulmaktadır. Şatafatlı nutuk atanları bu konulara ilişkin verilen mücadeleler de nedense hiç aramızda göremiyoruz.
21.11.2014


Faruk Hoca’ya verilen ceza iptal edildi...
Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Kırnıç'ın öğrencilerine sınavda Gezi Parkı ile ilgili soru sorduğu gerekçesi ile verilen kamu görevinden çıkarılma cezası Çanakkale İdare Mahkemesi tarafın-dan iptal edildi. Her fırsatta “özgürlükler üniversitesi”, “dünya üniversitesi” gibi seylemler geliştirmee çalışan ÇOMÜ yönetimi-nin, öğretim görevlisine yönelik tavrı hukuk engeline takıldı.
21.11.2014


Ne yapılmaya çalışılıyor?
ÇOMÜ'nün Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğrenim gören Selahattin Öztekin ve Volkan Tan isimli öğrencilerin saldırıya uğramasıyla ilgili açıklama yapan Eğitim-Sen, “Yeter artık; Çanakkale ve Türkiye devamında ise dünya hakların sınırsız kullanıldığı, hiçbir zorbalığın ve/veya savaşın yaşanmadığı ortamlar olmalıdır. Bu nedenle yetkilileri bu konudaki duyarsızlıklarından bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz” dendi.
21.11.2014


Halk Müziği Korusu 13 yaşında
2002 yılında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın girişimiyle kurulan Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, çeşitli meslek gruplarından kentlileri bir araya getiriyor. 70 ile 80 kişinin yer aldığı koroya Çanakkaleliler yoğun ilgi gösteriyor.
21.11.2014


Durdurun dünyayı inecek var!
“Amerika’yı aslında Kristof Kolomb değil, Müslümanlar keşfetti”, “Kristof Kolomb anılarında Küba kıyılarında dağın tepesinde bir caminin varlığından bahseder” şeklindeki sözler ancak, yeni bir “devrin” başlangıcının işareti olarak yorumlanırsa bir anlam kazanacak cinsten sözler olmuş. Bilimin yok sayıldığı, padişah özentili, siyasal İslam’ın okyanus ötesi açılımını hedefleyen günlerden bahsediyorum. Bilimsel gerçekler bir çırpıda rafa kaldırılmış, siyasal İslam’ın din referansına dayanan tüm dünyanın güldüğü capsler( komik görüntüler ) yeni trend haline gelmiştir. Hal böyle olunca düşülen pozisyon karizmayı çizdirdi, bu işe bir çeki düzen verilmeliydi; hemen yeni bir manevra gündeme geldi.
20.11.2014


Gökhan; “Kadına yönelik şiddete karşıyız”
Kent Gönüllüleri tarafından 'Kadına Karşı Şiddet' konulu panel düzenlendi. CHP Çanakkale Milletvekili aday adayı Av. Muharrem Erkek'in konuşmacı olarak yer aldığı panele katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kadına yönelik şiddete karşı olduklarını söyledi.
20.11.2014


Okul müdürleri davasında ilk göreve iade kararı çıktı!
Eğitim-Sen Şube Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildikten iki ay sonra müdürlük hakkı elinden alınan üyemiz Serkan Ceylan ile ilgili karar mahkemeden döndü. Müdürleri değerlendirme puanı hukuktan yoksun bulundu” dendi.
20.11.2014


“Çanakkale’den çok başarılı projeler çıkacağını düşünüyorum”
TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.
20.11.2014


Özensizlik
Hafta sonu yapılan CHP merkez ilçe danışma kurulu toplantısında birçok özensizlik dikkati çekti. Öncelikle toplantı yerinin seçimi konusunda, sonuçları son derece olumsuz olan yanlış ısrarla sürdürülmektedir. 5 bin üyesi olan bir örgüt 200 kişilik bir salonda toplantı yapıyorsa ve birçok kez bu konu gündeme getirilmesine rağmen hala bu yanlışta ısrar ediliyorsa burada iyi niyet konusuna gölge düşmektedir, adeta partililerin böylesi etkinliklere katılmaları istenmemektedir; politikada küçük olsun benim olsun halleri… Parti, üyelerinin siyasal faaliyetlere katılımı konusunda gerekli tedbirleri almıyor , teşvik etmiyor, tam tersine üyelerinin siyasal faaliyetlere katılmasının önünü tıkıyorsa burada ciddi bir sorun var demektir. CHP Çanakkale Örgütü gerek merkez ilçe düzeyinde gerekse il düzeyinde her nedense üyelerini siyasi faaliyetin içine çekmek konusunda çekingen davranmaktadır.
19.11.2014


Çorapcıoğlu’ndan muhteşem sergi
Resim sanatçısı Müjgan Çorapcıoğlu'nun resim sergisinde yer alan eserleri beğeniye sunuldu.
19.11.2014


Çanakkale Yunanistan’da tanıtıldı
Çanakkale'nin birçok mitolojik, kültürel ve doğal güzelliği Yunanistan'ın Selanik kentinde düzenlenen Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı'nda tanıtıldı.
19.11.2014


Dikkat!!! Soğuk ve yağışlı hava geliyor!
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada soğuk ve yağışlı havanın etkisini artıracağı özellikle Cumartesi günü sıcaklığın 8-12 derece düşeceği ifade edildi.
19.11.2014

 

Köşe Yazıları
Özel günlerin, gerçeklerin gizlenmesi yolunda evrilmesi
Sermet Atadinç
2015’ten niçin korkuyorum?
Haluk Şahin
CELEP SOPASI!
Turgut Çamer
Çanakkale’den beklenti!!!
Telat Koç
Satıyorum, satıyorum… Satııııım!
Gemici
Çanakkalespor kazandı, ama;
Cahit Göveren
HDP’yi hedefe koymanın arka planı
Ensar İlyasoğlu
ŞATO’DA- SARAY’DA YAŞAMIN SONU
Ruşen Fuat
Laptop
Türker Savaş
HİMALAYA DAĞLARI - AMA DABLAM (6856 m.) TIRMANIŞI
Ercan Karaman
ELİN TAVUĞU BİZE KAZ GÖRÜNÜR
Hasan Küçükoba
Tribün anarşisi!
Konuk Yazar
ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ BELİRTİLERİ
Hakan Şahintürk