111452449 kişi ziyaret etti 19 Eylül 2014 Cuma  20:51
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
ÇOMÜ eylem ile start aldı!
ÇOMÜ'de bulunan DÖDEF üyesi öğrenciler, dün Terzioğlu Yerleşkesi'nde düzenledikleri forumda anadilde eğitimi tartıştılar. Burada yapılan açıklamada "Bizler duyduklarımızı içimizde önce Kürtçeye çevirip çözüyoruz, sonrasında Türkçeye çevirip yanıtlıyoruz. Niçin matematiği, fiziği, kimyayı, edebiyatı Kürtçe ile okuyup, anlamak varken, bu şekilde çeviri karmaşası içerisine giriyoruz?" dediler.
19.09.2014


“24 Eylül de iş bırakıyoruz”
Eğitim-İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, 24 Eylül tarihinde AKP hükümetinin uyguladığı eğitim politikalarını protesto etmek amacıyla iş bırakacaklarını söyledi.
19.09.2014


“İddialar doğru ise, büyük bir ayıptır”
CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Nedim Yazan isimli vatandaşın Çanakkale Devlet Hastanesi’nden kovulduğu yönündeki iddilar üzerine basın açıklaması yaptı.
19.09.2014


Odun ve kömür fiyatları değişmedi
Çanakkale'de kış öncesi odun ve kömür satışlarında hareketlilik yaşanmazken, fiyatlar ise bu yıl değişmedi.
19.09.2014


Gericilik, eskinin yöntemlerine sarılıyor.
Yaşı biraz müsait olanlar hatırlayacaklardır; toplumsal sisteme tepki gösteren sömürüye baskıya şiddete karşı demokrasi ve özgürlük isteyen herkese, eskiden hemen “komünist” yaftası vurulur bunun üzerinden aslı astarı olmayan suçlamalarla bir propaganda kampanyası organize edilirdi. Bunun nedeni gerçeklerin, ancak böylesi kampanyalarla çamur atarak , kutuplaştırarak , bunun üzerinden sağlanacak bir iftira ortamından faydalanarak halk kitlerine ulaşmasını engellemekti. Uzun yılar bu böyle süre geldi. 12 Eylül 1980 öncesinde bugünkü AKP kadrolarının temelini teşkil eden “Komünizmle mücadele derneklerinin” temel yöntemleri bu kriterle belirlenmekteydi. “Komünizm gelirse camiler kapanır “propagandası ile başlayan bu yöntemsellik ucu açık bir şekilde yıllardır toplumu gerici propagandanın etkisi altında tutmak amacıyla kullanıldı.
18.09.2014


Çanakkale ile Saraybosna kardeş şehir olma yolunda
Saraybosna Valisi Ivo Komsıc, Saraybosna Meclis Başkanı Sabahudin Delalıc, Valilik Genel Sekreteri Elvir Hadziahmetovi'nin yer aldığı Saraybosna Heyeti bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere Çanakkale'ye geldi.
18.09.2014


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı Çanakkale’ye geliyor
İHD'nin 21 Eylül'de düzenleyeceği Dünya Barış Günü etkinliğinin konuklarından biri de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı olacak. Anlı ile birlikte İmrozlular Dernekleri Başkanı Paris Asanakis, Barış İçin Kadın Girişimi'nden Avukat Sevda Bayramoğlu da düzenlenen etkinliğe katılacaklar.
18.09.2014


“Kentsel dönüşüm projeleri ile fark yaratacağız”
Çanakkale’nin yeni cazibe merkezi olacak Troy Park AVM inşaatında sona yaklaşan DoğYap; İstanbul merkezli konut, plaza ve iş merkezi alanında prestijli projelere imza atmayı hedefliyor.
18.09.2014


Güne gerçeklerle başlamak…
Havalar serinledi, bende sağlıklı olmak için sabah yürüyüşlerine başladım. Böylece sabahın erken saatlerinde; yaşamdan bazı görüntüler,beni erkenden gerçeklerle yüzleşmeye götürüyor. Bu şekilde başlayan bir gün bana biraz zor geliyor… Öfkeleniyorum, düşünüyorum, muhtelif duygu halleri ile günü geçirmek zorunda kalıyorum. Uyumak ne güzel desem, kim bilir beni nasıl anlayacaksınız?
17.09.2014


Çanakkale, Feshane Günleri’nde tanıtılacak
Çanakkale'nin doğa, kültür ve turizm değerlerini yerli ve yabancı ziyaretçilere anlatmak, UNESCO Dünya Kültür Mirası Troia’yı tanıtmak, 2015 Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla Feshane Günleri etkinliklerine katılım sağlanacak.
17.09.2014


“Mimari doku tahrip ediliyor”
Ada sorunlarını dile getirmesiyle ünlenen Ada Kargası isimli sosyal medya hesabı, bu kez de Adanın sorularını Adalılara sordu. Çok sayıda başlık altında toplanan sorunlardan en çok oyu ise “Adanın mimari dokusunun tahrip edilmesi” şıkkı aldı.
17.09.2014


Doğtaş’tan spora destek
42 yıl önce Çanakkale Biga’da temelleri atılan Doğtaş, Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı sponsorluğuna bu yıl da devam ediyor. Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı’nın tüm oyuncuları, sponsorluk sözleşmesini imzalamak üzere Doğtaş’ın Biga’da bulunan fabrikasını ziyaret etti.
17.09.2014


Ziller çaldı
Milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Çalan zil aynı zamanda milyonlarca gencimizi bekleyen geleceksizlik tehlikesinin zilleriydi. Eğitim öğretim yılı sorunlarla başladı. Eğitimin niteliğinden fiziki koşulara kadar birçok soruna birde öğrenci ailelerinin çocuklarını okutmak için katlandıkları ekonomik güçlükler eklenince eğitim alanı sorunlu bir alan olarak dikkat çekiyor. Siz bakmayın; “eğitim parasızdır “gibi propagandadan öte anlamı olmayan sözlere.
16.09.2014


Öğrenciler ders başı yaptı
Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale'de de dün gerçekleştirilen törenlerle 2014-2015 eğitim öğretim yılı başladı.
16.09.2014


Güzelyalı’yı sivrisinekler istila etti!
Güzelyalı'da son dönemde artan sivrisinekler, burada bulunan Çanakkalelilere ve tatilcilere rahat yüzü göstermiyor.
16.09.2014


3 bin kilometre pedal çevirecekler
Çanakkale’den Kardeş Kente bisikletle gidiyorlar. Osnabrück'ten Çanakkale'ye bisikletle itfaiyecilerin gelmesinin ardından, Çanakkale itfaiyesi de aynı şekilde Osnabrück'a bisikletle gitmek için çalışma yaptı. Çanakkale Belediyesi'nde görevli 2 itfaiyeci, Almanya'nın Osnabrück kentine bisikletle gitmek için yola çıktı. İtfaiyeciler, 2 bin 980 kilometre yol alacak.
16.09.2014

 

Köşe Yazıları
Gericilik, eskinin yöntemlerine sarılıyor.
Sermet Atadinç
On üç yıldır niçin uçuyoruz?
Haluk Şahin
SİYASETİN MATEMATİĞİ!
Turgut Çamer
Müşteri…
Telat Koç
Marksizm nerede ve nasıl öğrenilir?
Gemici
ÇOMÜ gerçeği ve destek olma! (2)
Seçkin Sağlam
Seba'nın ardından
Cahit Göveren
BETONPERESTLİK!...
Ensar İlyasoğlu
C.H.P.DE DİSİPLİN SOPAYLA DEĞİL SİSTEMLE GERÇEKLEŞİR
Ruşen Fuat
Nasıl bir Rektör?
Türker Savaş
Dağ Başında, Enkaz Altında.
Ercan Karaman
ÇARŞI DAVASI
Hasan Küçükoba
ADAYLARA ÖNERİLER – I
Konuk Yazar
OKUL FOBİSİ
Hakan Şahintürk