116380306 kişi ziyaret etti 30 Mayıs 2015 Cumartesi  3:3
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
 


“Tazminat değil mülkümüzü istiyoruz”
AİHM, Gökçeada'da Rum vatandaşın özel mülkiyetine hukuksuz olarak el konduğu gerekçesiyle Türkiye'yi mahkum etti. Babasından kalan arazinin Hazine'ye devredilmesi üzerine AİHM'e giden Efthalia Psefteli hakkındaki kararın yüzlerce kişi için emsal olabileceği belirtiliyor.
29.5.2015


Rotasyon Kurullarında Yer Almıyoruz!
Eğitim Sen Şube Yürütme Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “ İlk etapta rotasyona tabi tutulacak öğretmenler 12 yıldır aynı okulda çalışan öğretmenler olacaktır. Daha sonra aynı okuldaki çalışma süresi her yıl kademeli olarak düşürülecek ve 8 yıldır aynı kurumda çalışan öğretmenlerin rotasyona tabi tutulması gündeme gelecektir. Bunun açık anlamı iddia edildiğinin aksine göreve yeni başlayan genç öğretmenlerin hemen merkezi okullara gelemeyeceğidir. Dolayısıyla genç öğretmenlerin yer değiştirme sorununda değişen hiçbir şey olmayacaktır” denildi.
29.5.2015


Turan’dan Rektör Acer’e ziyaret
AKP Çanakkale Milletvekili adayı Avukat Bülent Turan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer'i makamında ziyaret etti. Ziyarette hem üniversiteye hem de kente dair fikir alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.
29.5.2015


Gelibolu Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi
Gelibolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Trakya’nın örnek çevre tesislerinden biri olarak gösterilen Atıksu Arıtma Tesisi'nin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar açılışta yaptığı konuşmada tarihi bir bölgede, tarihi bir zaman diliminde, tarihe geçecek işler yaptıklarını belirterek; “Gelecek nesillerden ödünç aldığımız çevreyi, her zamankinden daha fazla duyarlılıkla korumaya ve geliştirmeye çaba sarfediyoruz” dedi.
29.5.2015


Gökçeada’da HDP rüzgarı esti
HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in de katıldığı Gökçeada halk buluşması, büyük ilgi gördü. Onlarca aracın eşlik ettiği konvoy Adalıların ilgisi ile karşılaştı. Tuncel ve HDP'nin Çanakkale Milletvekili adayları Gökçeada'da esnafı gezip vatandaşla sohbet ettiler.
28.5.2015


Cuma Pazarı’nda çiçek bahçesi
Farklı çeşitleriyle bulunduğu mekana güzellik katan, havanın temizlenmesi, stresi azaltıp insanları sakinleştirmesi gibi bir çok faydası olan çiçekler, insanların hayatında önemli bir yer kaplıyor. Çanakkale'de birçok çiçekçi dükkanının yanı sıra, Cuma Pazarı yerinde de satışa sunulan yüzlerce çeşit çiçek bulmak mümkün. Cuma Pazarı'nda bu çiçeklerin satışını yapan esnaf, Çanakkalelilerin çiçeklere olan ilgisinden oldukça memnun.
28.5.2015


Ünlü sanatçılardan müzik dolu bir gece
Çanakkale Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında önceki gün, ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde İlhan Şeşen Kürşat Başar ve Jale sahne aldı.
28.5.2015


“Engelsiz Çanakkale”
Kent Konseyi Engelliler Meclisi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı, engelli dernekleriyle birlikte oluşturulan programla gerçekleştirdi.
28.5.2015


Yeniden açılacak!
AKP Çanakkale Milletvekili adayı Bülent Turan, Çanakkale’de, Orman Bölge Müdürlüğünün yeniden faaliyete geçeceğini söyledi.
27.5.2015


“AKP’nin üstüne üstüne yürüme zamanı”
Çanakkale Halkevi, dün İskele Meydanı'nda yaptığı açıklamasında, AKP iktidarını sert bir dille eleştirirken, AKP mitingi sırasında yapılan operasyona ve pankart baskınına değinildi. İlgili açıklamada “Bütün saldırılarına karşı, bütün sahtekarca oyunlarına karşı hep birlikte 'AKP’nin Üstüne Üstüne Yürüme Zamanı'dır. Bizler halkın hak mücadelelerinin örgütü olarak herkesi; 'Sokakta da Sandıkta da Gericinin, Hırsızın, Faşistin, Diktatörün, AKP’nin Üstüne Üstüne Yürümeye' çağırıyoruz” dendi.
27.5.2015


Başkan Gökhan seçim standını ziyaret etti
Kordonboyu'nda geçtiğimiz hafta alkışlarla açılan CHP'nin seçim standında çalışmalar devam ediyor. “Yaşanabilir bir Türkiye için sorunları sıfırla” bildirilerinin dağıtımının yapıldığı standı ziyaret eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, stanta görevli partililer ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
27.5.2015


Küçüklerden büyüklere gösteri
Atatürk Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı ve ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen yıl sonu gösterisi büyük ilgi gördü. Öğrencilerin hazırladığı çeşitli gösteriler, özellikle asker kıyafetli öğrencilerin geçişi ailelerin yoğun alkışı ile karşılaştı.
27.5.2015


Banu Güven Çanakkale’deydi
Gazeteci kimliği ile tanınan Banu Güven bu kez bambaşka bir yönü ile gözler önündeydi. Çanakkale Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında, 22 Mayıs 2015 Cuma akşamı Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda verdiği caz konseri ile müzikseverler ile buluştu.
26.5.2015


Alt ve üstyapı çalışmaları devam ediyor
Çanakkale Belediyesi tarafından sürdürülen üstyapı çalışmaları kapsamında, gelişen kent ihtiyaçlarına uygun olarak araç ve yaya seyrinin güvenli ve düzenli bir şekilde sürdürülebilmesini sağlamak amacıyla cadde ve sokaklarda gerçekleştirilen çalışmalara hızla devam ediliyor…
26.5.2015


İstanbul’daki Çanakkaleliler buluştu
Merkezi İstanbul Sefaköy’de bulunan Gelibolu ve Köyleri Eğitim Kültür Dayanışma Derneği’nin düzenlediği gece CHP İstanbul Milletvekili Tamaylıgil, Gelibolu Belediye Başkanı Özacar ve Avcılar Belediye Başkanı Toprak gibi isimleri biraraya getirdi.
26.5.2015


Seramik Müzesi’nde şiir dinletisi
Çanakkale Belediyesi düzenlediği çeşitli etkinliklerle farklı zevklere ulaşmaya devam ediyor. Çanakkale Seramik Müzesi’nde Avustralya’lı Yazar Robyn Rowland’ın şiir dinletisi düzenlendi.
26.5.2015

 

Köşe Yazıları
Şov yaparak milletvekili olmak
Sermet Atadinç
‘ÇARE’ SİZSİNİZ…
Turgut Çamer
Emek ve yaşam testi
Telat Koç
“Merçerez”
Gemici
Siyasette rakamlar
Naci Sapan
Çanakkale çocuğu öttürür…
Cemal Oral
Demirören’in marifetleri
Cahit Göveren
ÇANAKKALE YÖRESİNDE YAŞANMIŞ EFSANE AŞKLAR
Ceren İlyasoğlu
MÜREKKEBİ SADECE YALAMIŞLAR!...
Ensar İlyasoğlu
PARA ÜRKEKTİR
Ruşen Fuat
Üniversitenin ilacı düşünce özgürlüğü
Türker Savaş
ORYANTİRİNG
Ercan Karaman
7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN MUHTEMEL SONUÇLARI
Hasan Küçükoba
On Numara
Konuk Yazar
YAŞAMIN KOÇLUĞU OLUR MU?
Hakan Şahintürk