112109185 kişi ziyaret etti 25 Ekim 2014 Cumartesi  18:13
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim




Engin; “Çanakkale’nin kalbi Çarşı can çekişiyor”
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayı olağan Meclis toplantısı, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda yapıldı. Meclis toplantısına Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Metin Karaman, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Meclis, Yönetim Kurulu üyeleri konuk olarak katıldı. Meclis toplantısında ÇTSO Başkan Yardımcıları Sadık Aydoğan, Mert Mildon, Yönetim Kurulu üyeleri Emin Aydoğan, Güven Barış Yüksel, Hikmet Sezen, Hasan Yürükçü, Mehmet Özkurnaz ve Selçuk Semizoğlu da yer aldılar.
24.10.2014


TARSİM üreticilere hasar ödedi
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), 2014 yılında Çanakkale’deki doğal riskler sebebiyle, sigortalı bitkisel ürünlerinin ve hayvanlarının hasar görmesi sonucu ödemelerini almış üreticilerden 10’una sembolik çekler sundu.
24.10.2014


Mildon; “2015’te Çanakkale Boğazı’nın keyfini yaşayın”
1967 yılından itibaren faaliyet gösteren Miller Oto, farklı sektörlerdeki başarıları ile dikkat çekiyor.
24.10.2014


Çanakkale fuarda tanıtıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) Antalya Expo Center'de açıldı.
24.10.2014


Gelinen nokta; ‘yönetemezlik’
Bir ülkenin yöneticileri, bir söylediğini ertesi gün ret ediyorsa orada işler sarpa sarmış demektir. Böylesi bir durumda siyasal iradeye güven kalmayacağı gibi, yaşanacak kaos ortamında daha çok çuvallanacağını söyleyebiliriz. Bu koşullarda artık sağlıklı hareket etme yeteneği yok olur ve ülke her türlü felakete açık hale gelir. Bağımlılık ilişkisiyle birlikte yaşanan bu durum, tam bir çöküşün resmidir. Ülkemiz bugün geldiği noktada yazık ki bu durumdadır.
23.10.2014


EMEP’ten “barış” çağrısı
Emek Partisi İl Başkanı Kenan Erkul, Cumartesi günü gerçekleştirilecek 7'nci olağan kongre için çağrıda bulundu. Erkul, “Tüm Çanakkale halkını, ilerici-demokrat tüm oluşumları, emek ve meslek örgütlerini birlikte, ortak özgürlükler mücadelesini yükseltmeye, geleceğimiz savaş ve çatışma ile değil, görkemli bir barış ile kurmaya çağırıyoruz” dedi.
23.10.2014


“Plan geri çekilmeli ve iptal edilmeli”
CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Çanakkale'de tartışmalara ve tepkilere neden olan 1/100000 ölçekli çevre düzeni planını TBMM'nin gündemine taşıdı.
23.10.2014


Üzen; “Anlaşmanın içinde olmalıyız”
AB-ABD Serbest Ticaret Anlaşması (TTIP) hakkında izlenimlerini paylaşan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen; "2023 Türkiye hedefleri için öncelikli hedef bu anlaşmanın içinde olmamız" dedi.
23.10.2014


Çuvaldızı kendine batırabilmek!
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de CHP il örgütü ,“Adaletin Kara günü” eylemi kapsamında adliye önüne siyah çelenk bırakarak 17-24aralık yolsuzluk operasyonlarının, siyasallaşmış yargı aracılığıyla üzerinin örtülmesini kınadı. Bu son derece yerinde bir protestodur. Yalnız böylesi protestolar ‘yasak savma’ niteliğinde, sadece genel merkez talimatını yerine getirmekten öteye geçmez ise; bu protestoların siyasal hedefler noktasında hiç bir kıymeti harbiyesi olmaz.
22.10.2014


Müze ve hamam kültürü birarada
Çanakkale’nin en önemli kültürel değerleri arasında yer alan ve son yıllarda unutulmaya yüz tutmuş olan Çanakkale Seramikleri’nin yaşatılması ve kültür turizmi vizyonuna büyük katkı sağlaması planlanan Çanakkale Seramik Müzesi’ne ilgi her geçen gün daha da artıyor. Hem hamam hem müze kültürünün yaşatıldığı; çağdaş seramik sergileri, çeşitli kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı tarihi yapıyı, Kasım 2013 tarihinden bu yana yaklaşık 5 bin kişi ziyaret etti.
22.10.2014


Çanakkaleli aşçılar hünerlerini konuşturdu
Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği 1. Bursa Uluslararası Yemek Yarışması'na katıldı.
22.10.2014


Telefon dolandırıcıları yakayı ele verdi...
Çanakkale’de kendilerini telefonda polis olarak tanıtıp yaşlı kadını dolandırmaya çalışan 2 kişi yakayı ele verdi. Emniyet ekiplerinin yakaladığı şahıslar, dün Çanakkale Adliyesi'ne getirilerek hakim karşısına çıkarıldı.
22.10.2014


“Projelerinizi takip edin”
Vali Ahmet Çınar Başkanlığında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu’nun 2014 yılı üçüncü dönem değerlendirme toplantısında kent ile ilgili yatırımlar görüşüldü. Yatırımcı kuruluş temsilcilerini proje takipleri konusunda uyaran Vali Çınar; “Projelerinizi takip edin. Takipteki titizliğiniz alttaki birimlere de yansıyacaktır” dedi.
21.10.2014


Yazar ve Sanatçı Evi sizleri bekliyor...
Çanakkale Belediyesi'nin kentin tarihi, kültürel mirası olan fakat zaman içerisinde metruk duruma gelmiş yapıları kent yaşamına yeniden kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, Hasan Mevsuf Sokak'ta yer alan metruk yapı iyileştirilip Yazar ve Sanatçı Evi olarak işlevlendirilerek 2009 yıllında kentin kültür sanat hayatına kazandırıldı. Yazar ve Sanatçı Evi’nde Yeni Hat’tan fotoğrafçılığa, resimden ebru kurslarına kadar birçok sanat dalında eğitimler de veriliyor.....
21.10.2014


Fotoğraflar görücüye çıktı
Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen '5. Tarım ve İnsan' konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar beğeniye sunuldu.
21.10.2014


Eceabat Belediye’sinde sözleşme sevinci
Eceabat Belediye Başkanlığı ve Belediye İş Sendikası Balıkesir Şubesi arasında yapılan görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.
21.10.2014

 

Köşe Yazıları
Gelinen nokta; ‘yönetemezlik’
Sermet Atadinç
Bozcaada'nın yazgısı
Haluk Şahin
VALİ ÇINAR’A AÇIK MEKTUP – 2
Turgut Çamer
İz !!!
Telat Koç
"Ben seviyorum..."
Gemici
Seba'nın ardından
Cahit Göveren
DÜNYAYI BAŞLARINA YIKMAK!...
Ensar İlyasoğlu
YETTİ GARİ
Ruşen Fuat
Konya
Türker Savaş
Bulutların Üzerinde Bir Kadın!
Ercan Karaman
BARIŞ DİLİ
Hasan Küçükoba
Başarı mı? Ahlak mı?
Konuk Yazar
Çocuk ve Yalan
Hakan Şahintürk