112016841 kişi ziyaret etti 20 Ekim 2014 Pazartesi  12:39
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
Varan 1
Dün “Gazetecilik adına endişeliyim” başlıklı yazımda güvenlik reformu yasa tasarısı ile gazetecileri bekleyen tehlikelere dikkat çekmiştim. Daha yasa çıkmadan, yasanın ruhu kendisini gösterdi ve Adana’da bir gazeteci “makul şüphe” gerekçesiyle evi aranarak gözaltına alındı. Demokrasinin temellerinden biri olan basın özgürlüğü getirilmek istenen yasa ile ciddi bir tehlike altındadır. Siyasal irade artık hiçbir şeye tahammül edemez noktaya gelmişse, oldukça sıkışmış demektir. Bunun başka bir yorumu yoktur.
19.10.2014


Engin: “Çanakkale OSB’yi müteşebbisler yönetecek”
Çanakkale ili oda ve borsaları ortak toplantısı, Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Biga Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıda kent ile ilgili önemli konular görüşüldü.
19.10.2014


Çanakkale, 29 Ekim’e hazırlanıyor
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Çanakkale Belediyesi, kentin ana caddelerini dev bayrak ve Atatürk posterleri ile donattı. Ayrıca 29 Ekim günü akşam Cumhuriyet Meydanı'nda ünlü sanatçı Nilüfer, Çanakkaleli hayranları ile buluşacak.
19.10.2014


Kepez’de eğitime tam destek
Kepez Belediyesi, belde de faaliyet gösteren ilk ve orta dereceli okullara “Eğitime tam destek” projesiyle yardımda bulunuyor.
19.10.2014


Gazetecilik adına endişeliyim!
Önceki gün Adana’da bir gazetenin dağıtım işini yaparken katledilen basın çalışanı olayını, önümüzdeki günlerde özellikle muhalif medya üzerindeki baskıların yoğunlaşacağı konusunda yeni bir işaret olarak yorumluyorum. Hele buna, hazırlanan güvenlik reformu tasarısındaki özgürlüklerin kısıtlanması konusundaki girişimleri eklediğinizde basın özgürlüğü noktasında sınıfta kalmış ülkemiz kim bilir nasıl bir hal alacak? Katledilen basın çalışanı, doğal olarak 90’lı yılları hatırlattı. O yıllarda yoğun bir gazeteci katliamı yapılmaktaydı. Faili meçhul bu cinayetler, o günlerin karakteristik olaylarıydı.
17.10.2014


Sarıbaş’tan karantina önergesi
CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında sözlü soru önergesi yöneltti.
17.10.2014


Çinakop ile palamuda yoğun ilgi
Çanakkale balık halindeki tezgahları süsleyen ve iki tanesi 15 liradan satışa sunulan palamudun yanı sıra kilosu 10 liradan alıcı bulan çinakop balığı yoğun ilgi görüyor.
17.10.2014


Geleceğin çevrecileri İÇDAŞ’da
''Environmental Sustainability is our Responsibility" (Çevresel Sürdürülebilirlik Bizim Sorumluluğumuzdur) isimli Comenius Okul Ortaklığı projesi kapsamında Türkiye’ye gelen 14-18 yaş arası 40 yabancı öğrenci, İÇDAŞ Değirmencik Tesisleri’ni ziyaret etti.
17.10.2014


“Termik Santral Projesi Çan’ı öldürecek”
Çan ilçesine yapılması planlanan ikinci termik santrali İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantısında tartışmalara neden oldu. Toplantıda söz alan İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer, Termik Santral Projesi'nin Çan'ı katledeceğini ileri sürerken, CHP Grup Başkanvekili Hicri Nalbant ise Özer’in açıklamalarına destek verdi.
16.10.2014


Çan Belediyesi’ndeki ‘sürgün’e yargı ‘dur’ dedi
Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube Başkanı Zeki Önder, yaptığı açıklamasında “Bilindiği gibi Abdurrahman Kuzu’nun, Belediye Başkanı olduğu 2009 yılından bu yana belediye emekçilerine siyasal sosyal yaşamlarından veya sendikal tercihlerinden dolayı sürekli ayrımcılık yaparak sistematik bir şekilde baskı uygulamaktadır” dedi.
16.10.2014


“Taşeronu ya sendikalılaştırın ya da kaldırın”
DİSK Genel-İş Sendikası Şube Başkanı Erdinç Uslan, taşeron ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında “Biz geçmişte olduğu gibi Kıdem Tazminatı'nı fona dönüştürmek isteyen siyasi iktidara nasıl karşı durduysak, ülkede kangrene dönüşmek üzere olan taşeron işçiliği konusunda da sokaklara inerek Taşerona Hayır demeyi kendimize bir görev biliyoruz” ifadelerini kullandı.
16.10.2014


“Hak yiyen, hack yer”
Çanakkale'de AKP'nin sosyal medya hesabı olan “Ak Çanakkale” isimli hesabın hack'lendiği öğrenildi. Hesabı ele geçirenlerin bazı haber sitelerindeki köşe yazılarına yorum yaptıkları ve bunun AKP Çanakkale ile bir ilgisinin olmadığı ifade edildi. Olayın duyulmasının ardından akıllara, daha önce de “Hak yiyen hack yer” sloganı ile AKP'nin çeşitli illerindeki hesaplarını hack'leyerek gündem olan Redhack grubu geldi....
16.10.2014


Nereye doğru?
Size dün medyada çıkan bazı haberleri aktararak bir soru sormak istiyorum. Bu sorunun cevabı geleceğimiz açısından son derece önemli olduğundan üzerinde dikkatle düşünülmesi gerekli bir sorudur. Bir bütün olarak gelişmeleri değerlendirip bu sorunun cevabını doğru analiz etmeniz; sizlere aynı zamanda bazı sorumluluklar yükleyecektir. Vicdanınızla, insani duygularınızla ve yaşamın gerçekleri ile şimdi başbaşasınız! Unutmayınız ki tavrınız sadece kendiniz için değil bir bütün olarak hepimiz açısından toplum için önem taşımaktadır. Biraz düşünelim, sorgulayalım, araştıralım; şimdi gerçekleri görme zamanıdır. Yarın çok geç olabilir, gericiliğin karanlığında hiçbir şeyi görme imkânımız kalmayabilir.
15.10.2014


Muhasebecilere kanun bilgilendirmesi
Çanakkale Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen seminerde 6552 sayılı Torba Kanunu ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
15.10.2014


Bir ayda 3 bin kilometre yaptı!
Çanakkale Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğü'nde görevli itfaiye eri Mustafa Kayacık, yaklaşık bir ay süren, bisikletli yolculuğunu tamamladı. 15 Eylül'de Çanakkale'den hareket eden Kayacık, kardeş kent Almanya'nın Osnabrück kentine gitti. Orada üç günlük eğitime katılan Kayacık, kente dönüş yaptı. Kayacık, Çanakkale Belediyesi önünden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, çalışma arkadaşları ve ailesi tarafından karşılandı.
15.10.2014


Mutan, Körfez’deydi
2015 seçimleri öncesi partilerin görüş ve düşüncelerini almak üzere ziyaretlerini sürdüren Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan'ın milletvekilliği aday adaylığı ile ilgili kararı bu ziyaretlerden sonra edineceği izlenime göre vereceği öğrenildi.
15.10.2014

 

Köşe Yazıları
Gazetecilik adına endişeliyim!
Sermet Atadinç
Bozcaada'nın yazgısı
Haluk Şahin
‘KİRACILAR’..!!!
Turgut Çamer
Gölge oyunu…..
Telat Koç
2015 milletvekili seçimlerinden önce sorulması gereken…
Gemici
Seba'nın ardından
Cahit Göveren
Kawa’nın özgürlük ateşi Kobene’de yanıyor.
Ensar İlyasoğlu
ÇÖZÜM: YEREL YÖNETİMLERE ÖZERKLİK
Ruşen Fuat
Kobane
Türker Savaş
Bulutların Üzerinde Bir Kadın!
Ercan Karaman
TAMPON BÖLGE
Hasan Küçükoba
KÜLTÜR VE DEMOKRASİ
Konuk Yazar
Çocuk ve Yalan
Hakan Şahintürk