113893213 kişi ziyaret etti 30 Ocak 2015 Cuma  2:19
Abone Ol | Reklam Ver | Bize Yazın | İletişim
Kentten esintiler
Gökçeada’da geçen sene yaşanan sel felaketi sonrasında birkaç gün öncede yine şiddetli yağışlar sele yol açtı. Geçen sene yaşanan felaket sonrasında rant uğruna doğaya yapılan müdahaleden yetkililer, maalesef bir ders çıkartmamış durumdalar. Gerekli dersler çıkarılıp, gerekli önlemler alınmazsa doğanın intikamı, dere yatağına yaptıkları üç beş binanın getirisini misliyle geri alır. Doğanın yasası budur.
29.01.2015


Belediyeden çocuklara karne hediyesi
Çanakkale Belediyesi aylık kültür etkinlikleri kapsamında, sömestr tatiline giren çocuklar için Pinokyo adlı çocuk oyunu sahnelendi.
29.01.2015


Dokuz, Tabya ve Kale çalışmalarını inceledi
İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çimenlik Kalesi restorasyonunu ve Anadolu Hamidiye Tabyası tanzim çalışmalarını yerinde inceledi.
29.01.2015


“Söyleyecek cümle bulamıyorum...”
CHP Çanakkale Milletvekili aday adayı Metin Ümit Ural, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İsmet İnönü ile ilgili olarak yaptığı açıklamalara değindi.
29.01.2015


Hepimiz metal işçisiyiz.
29 Ocak tarihinde 14 ilde 44 işyerinde 15 bin metal işçisi haklarını elde etmek dayatmaları boşa çıkarmak, insanca çalışma ve insanca yaşam koşularına ulaşmak için greve çıkıyorlar. İşçilerin örgütlenme özgürlüğü ve buna bağlı olarak grev hakkının yasalarla engellendiği, işçilerin sendika üyesi olmalarının işten çıkarma gerekçesi yapıldığı, toplu sözleşme hakkının iş kolu barajı engeli ile ortadan kaldırıldığı , mevcut sendikaların işçi sınıfının mücadelesini engellemek adına işverenlerle işbirliği yapan bir niteliğe dönüştüğü günümüzde bu grev bir bütün olarak işçi sınıfı ve emek mücadelesi açısından son derece önemlidir.
28.01.2015


Esnaf ve sanatkara sıfır faizli kredi imkanı
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim Ejder, girişimci esnaf ve sanatkarlara %100 oranında faiz desteğiyle sıfır faizli kredi imkanı sağlanacağını söyledi.
28.01.2015


Kent Konseyi bütçeyi görüşecek
Kent Konseyi’nin 2014 yılı faaliyetleri ve bütçesi 29 Ocak Perşembe günü yapılacak Genel Kurul’da görüşülecek. 2015 yılı bütçesi ve programları hakkında da bilgilerin verileceği genel kurulda Spor ve Kültür Sanat Meclisleri’nin yönergeleri görüşülecek.
28.01.2015


Yurt; “Kadın girişimciler için yeni projeler geliştireceğiz”
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Biga’ya düzenlediği ziyarette çeşitli temas ve inceleme gezilerinde bulundu.
28.01.2015


Akarsu; “Çanakkale için proje yapmaya hazırız”
ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berkin Akol ve ÇOMÜ'den Prof. Dr. Kemal Çelik ÇASİAD Koordinatörlüğünde gerçekleştirilmekte olan Agri-Youth Projesi'nin Romanya toplantısı için 06-09 Ocak tarihinde Timisiora kentinde bir dizi toplantı gerçekle ştirdiler.
27.01.2015


Fuarda Gökçeada rüzgarı
Gökçeada Boot Düsseldorf Fuarı’nda tanıtıldı.
27.01.2015


EFSANE BİTTİ....
Gazetemizin Kurucusu - Mimarı Turhan Narler’in ölümünün 8. yılı anısına gazetemiz editörü Yusuf Sonkurt’un 03 Şubat 2007 tarihinde yayınlamış olduğu yazısını tekrar yayınlıyoruz.
27.01.2015


Bakan Foss’tan Çınar’a ziyaret
Yeni Zelanda Gazi İşleri Bakanı Chris Foss, Vali Ahmet Çınar’ı ziyaret etti.
27.01.2015


Sahteciliğin dayanılmaz halleri!...
ÇOMÜ’ deki rektörlük seçimi doğal olarak kentin çeşitli dinamiklerini de etkileyen bir gelişme olarak gündemimizde daha yoğun olarak yer almaya başladı. Rektör Laçiner’in kent yaşamına müdahil olma, kentin belirli hedefler temelinde biçimlendirilmesi noktasında üstlenmiş olduğu rol için kullandığı araçlar arasında ağırlıklı olarak; sahte bazı isimler ve kimliksiz web siteleri üzerinden sürdürdüğü manipülasyonlar öne çıkan yöntemler olunca olaylar başka bir boyutta gerçekleşmeye başladı. Bu faaliyetler, organize işler olarak kişilerin itibarsızlaştırılması ve hukukun yok sayıldığı uygulamalara kadar muhtelif tertipler olarak kendisini göstermeye kadar vardı. Tüm bu faaliyetler hepimizin önünde, ayrıntılarını çok iyi bildiğimiz koşullar altında fütursuzca sürdürülen ve bir o kadar da kendinden emin bazı güç ilişkilerini arkasına alarak “ne istediler de yapmadık” şeklindeki bir korumacılık zırhına bürünerek bugünlere geldi.
26.01.2015


“Cumhuriyetin Eğitim Sistemi Çökertiliyor”
Eğitim İş Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu, dün olduğu gibi bugün de hem eğitimin gericileşmesine karşı çıkacaklarını hem de eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarının takipçisi olacaklarını bildirdi. Yönetim Kurulu'nun açıklamasında; “Cumhuriyetin kazanımları gözlerimizin önünde yok edilip çökertilirken, Eğitim-İş’in buna sessiz kalması düşünülemez” denildi.
26.01.2015


Anzaklar Çanakkale’ye akın edecek....
Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümünde yapılacak törenler öncesinde Avustralyalı ve Yeni Zelandalı Heyetler Vali Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret ettiler.
26.01.2015


“ÇED yönetmelik değişikliği durdurulmalıdır…”
HDP'den yapılan açıklamada ÇED yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ile ilgili Daniştay'a dava açıldığı ifade edilerek, “Son yapılan değişiklerle ekolojiyi ve yaşamı korumak için halkın kararları ve iradesi yok sayılacaktır” denildi.
26.01.2015

 

Köşe Yazıları
Hepimiz metal işçisiyiz.
Sermet Atadinç
DÜNYANIN ‘En Yoksul’ Cumhurbaşkanı?!.
Turgut Çamer
Olmaz Olamaz Olmamalı Yeteeeeeeer
Telat Koç
“Che-pras”
Gemici
Asi çocukların dönemi(mi)?
Naci Sapan
Çanakkalespor kazandı, ama;
Cahit Göveren
YÖNETİMDE İSTİKRARINIZ SİZİN OLSUN !
Ensar İlyasoğlu
NAMUS VE ŞEREFİ’İN SUYU ÇIKTI
Ruşen Fuat
Halkı aptallaştırmak
Türker Savaş
Kanyonunda Kapana Kısılmak
Ercan Karaman
DÜNYA'yı YÖNETEN ÜST AKIL ve PAZAR paylaşımı
Hasan Küçükoba
Karartma Kampüsleri
Konuk Yazar
ÇOCUKTA TUVALET EĞİTİMİ
Hakan Şahintürk
Hitmet Yurteri